شکلات

بازار شکلات به یکی از قطب های پرسود تجاری تبدیل شده است که در این عرصه می توان فعالیت های گسترده ای به انجام رسانید به نحوی که سرمایه گذاری در این حوزه با توجه به این که به کمترین میزان سرمایه نیاز دارد، می تواند یک مزیت ویژه محسوب شود.
تبلیغات از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در موفقیت شرکت های شکلات سازی خواهد بود اما این مسئله در طول بازه های زمانی مختلف با روش ها و ابزارهای متعددی انجام پذیرفته و همچنین توانسته نتایج مختلفی را به همراه داشته باشد.
با توجه به این که مصرف شکلات، امروزه در میان تمامی گروه های سنی و جنسی و در مناسبت های مختلف انجام می پذیرد، از همین رو نیاز گسترده ای به تامین شکلات های کاکائویی در بازار کشور وجود دارد و از همین رو علاوه بر واردات شکلات های خارجی، می توان به تولید داخلی نیز اقدام نمود.

رکود تولید شکلات ایرانی
با توجه به واردات حجم بالایی از شکلات از کشورهای خارجی، امروزه تولید کنندگان داخلی، تمایل کمتری به تولید پیدا نموده اند و این مسئله می تواند به نوبه خود مشکلات اقتصادی شدیدی را به همراه داشته باشد.
بر اساس مطالعات انجام شده، کشور ما سالانه، توانایی لازم برای تولید دو میلیون و چهارصد هزار تن شیرینی و شکلات دارد حال آنکه به دلیل عدم فروش مناسب، تنها شاهد تولید یک میلیون و ششصد هزار تن در سال هستیم و با راه اندازی مابقی خطوط تولیدی، این انتظار می رود که بتوان به اشتغال زایی ویژه ای اقدام نمود.
علت عدم تولید کارخانه های شکلات سازی ایرانی، به دلیل عدم توانمندی در تولید می باشد و در همین راستا فعالیت شرکت هایی که منحصرا در زمینه فروش فعالیت می نمایند می تواند موقعیت های فروش بیشتری را فراهم آورد و در حال حاضر با توجه به اهمیت استفاده از اینترنت و گوگل در جهت معرفی و برند سازی، توانسته ایم سرمایه گذاری ویژه ای در جهت رشد و توسعه بازار شیرینی و شکلات را فراهم آوریم تا از این طریق علاوه بر رشد بازار داخلی، در مسیر صادرات شکلات و یا واردات آن نیز بتوان اقدامات برنامه ریزی شده ای به انجام رسانیم و از این طریق، امید است تا در زمانی کوتاه، به ایجاد بهترین فرصت های شغلی کمک نماییم.