قهوه

یکی از پرسودترین عرضه های تجاری بعد از نفت، مربوط به قهوه می باشد به نحوی که در در بسیاری از کشورها از این محصول به عنوان کالای استراتژیک یاد می شود و در بازار کشور ما نیز قهوه یک نوشیدنی لوکس و پرطرفدار محسوب می شود. با افزایش یافتن مصرف قهوه در کشورهای مختلف و از جمله ایران، می توان امید داشت که در صورت تولید دانه های قهوه در ایران، می توان این صنعت را جایگزین صادرات نفت نمود.
بر اساس تحقیقات انجام شده، روزانه در حدود دو تن قهوه توسط تهرانی ها مصرف می شود و این مقدار به نوبه خود رقم قابل توجهی می باشد که می توان با یک برنامه ریزی درست و حساب شده، از این بازار به بهترین شکل ممکن اقدام به سودآوری نمود.

واردات قهوه های ایتالیایی
بیشترین مقدار قهوه های برند و بسته بندی شده که وارد ایران می شود، از کشور ایتالیا بوده و قهوه های ایلی، لاوازا، لامبورگینی، مولیناری از شناخته شده ترین و پرفروش ترین دانه های قهوه می باشند که در نوع خود نیز بی نظیر بوده و هر یک از آن ها با توجه به تخصصی که در تولید دانه های قهوه دارد.
قهوه های لامبورگینی با وجود این که از برندهای جدید محسوب می شود اما با این وجود توانسته به سادگی اقدام به کسب بهترین جایگاه فروش نماید و قهوه های پلاتینیوم، رد و بلک از جمله محصولات این کمپانی محسوب می شود.

واردات قهوه های سبز
قهوه های سبز که در کیسه های شصت کیلویی وارد بازار ایران می شوند نیز بخش دیگری از دانه های خوب و باکیفیت محسوب شده به نحوی که می توانند کمترین قیمت ممکن را به همراه داشته باشند و در این زمینه انواع قهوه های عربیکا و روبوستا وجود دارد که هر یک می تواند با توجه به درجه رست و همچنین آسیابی که دارند برای استفاده در موقعیت ها و عرصه های مختلف، مناسب خواهند بود.
در بازار کشور ما قهوه های کیلویی با توجه به این که قیمت های ارزان تری دارند از سطح فروش بالاتری نیز برخوردار هستند، اما بعضی کافی شاپ ها نیز به منظور افزایش کیفیت و خاص بودن خود، قهوه های بسته بندی شده با برندهای ایتالیایی که نام برده شد را ترجیح می دهند و در حال حاضر با تکمیل کامل ترین محصولات قهوه، این فرصت فراهم می باشد که انواع دانه های قهوه را بر اساس نیاز مشتریان ارائه نمود.